liczba
pobrań
1 6 2 0 2
Kim jestem? Czy mamy wpływ na to, co robimy? Czy nasze korzenie w ogóle mają dla nas wartość? – te pytania i wiele podobnych, które dorośli stawiają sobie w duchu, młodzież zadaje głośno. To doskonała okazja do rozmowy o tym, co na co dzień ukrywa się głęboko pod bieżącymi sprawami – o naszych emocjach, wartościach, tożsamości.
Niezastąpionym wsparciem w takich sytuacjach są zasoby emoc.pl. – dobrze napisane i dowcipnie zilustrowane teksty, które inspirują, otwierają na różne rozwiązania, prowokują do dyskusji. Świetnie sprawdzają się jako materiał do pracy na lekcjach (nie tylko filozofii czy języka polskiego, ale także wiedzy o społeczeństwie, historii, przedmiotów przyrodniczych czy nawet wf-u), mogą być także punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem w samochodzie, na spacerze, po lekturze artykułu prasowego czy relacji z bieżących wydarzeń.
Razem z fantastycznymi zasobami emoc.pl dostajemy coś bardzo ważnego – przestrzeń do refleksji i pretekst do ważnych rozmów. To dzisiaj dobra luksusowe – tu zupełnie za darmo. Bierzmy więc, ile się da, rozmawiajmy, myślmy, odpowiadajmy na ważne pytania. Świadomość tego, kim jesteśmy i co możemy, da nam i naszym dzieciom już nie tylko wirtualną, ale całkiem rzeczywistą moc.
dr Joanna Dobkowska
polonistka, pedagog, kulturoznawca
emoc.pl to brakujące ogniwo w systemie edukacji. To rewolucyjna zmiana w podejściu, formule, tematyce. To zasób, który otwiera głowy i daje pozytywnego kopa do działania. Korzystajcie, rozwijajcie się i podawajcie dalej 🙂
Magdalena Frątczak-Rusinowska
prezes Fundacji emoc.pl
Mam marzenie, żeby wszystkie szkoły i nauczyciele przeszli na stronę emocy!
Max
uczeń szkoły podstawowej
Filozofia przestaje być kojarzona z dziedziną dostępną tylko dla nielicznych. Okazuje się, że sięgnięcie po nią może być sięgnięciem po wspaniałą przygodę. Wystarczy skorzystać z szansy na to. Wcześniej jednak musimy tę szansę dać, szczególnie najmłodszym. Zasoby emoc.pl właśnie to zapewniają.
Do rąk nauczycieli i uczniów trafiają dobrze opracowane materiały pozwalające nie zagubić się w podróży po gąszczu pytań i łamigłówek filozoficznych. Proste i klarowne określenie tematyki książek daje wystarczająco dużo przestrzeni, by nie utknąć w szczegółowych rozważaniach pojedynczych myślicieli. Jednocześnie otrzymujemy konkretne wskazówki co do tego, gdzie poszukiwać kolejnych pytań lub odpowiedzi.
By coraz bardziej udostępniać filozofię i etykę dzieciom (tym z wieku i tym ukrytym w dorosłych) niezbędne są konkretne narzędzia. By dzieci mogły korzystać z tego, co lekcje filozofii i etyki oferują, niezbędne jest wparcie. Korzystajmy z szansy na to!
Wojciech Rutkiewicz
nauczyciel filozofii i etyki w szkole podstawowej, filozof, bioetyk